İşbank پلتفرم معاملاتی کالا Proemtia را راه اندازی کرد

5758
فرشید نورزاده

Türkiye İş Bankası یک پلتفرم بازار دیجیتال Proemtia را راه اندازی کرد که برای اولین بار در ترکیه برای واسطه گری در تجارت محصولات صنعتی بود.

طبق بیانیه این بانک، پروکامتیا عمدتاً برای محصولات صنعت آهن و فولاد مورد استفاده قرار گرفت. پلتفرم دیجیتال که در آینده رده محصولات را گسترش خواهد داد، با گرد هم آوردن خریداران و فروشندگان از نقاط مختلف ترکیه در یک پلتفرم، تجارت را تسهیل می کند.

با این پلتفرم، İşbank قصد دارد به توسعه و دیجیتالی شدن تجارت کالاهای صنعتی کمک کند، جایی که روش های سنتی انجام تجارت همچنان مهم هستند و نقطه مرجع مهمی در این توسعه باشد.

در مرحله اول، این پلتفرم شامل 80 محصول در 35 زیرمجموعه در 5 دسته اصلی شامل محصولات تخت، محصولات بلند، پروفیل جعبه، لوله و محصولات ضد زنگ است که از طریق "www.proemtia.com" قابل دسترسی است. ، پس از صنعت آهن و فولاد جایگاه مهمی در اقتصاد کشور دارد و حوزه فعالیت و حجم خود را به سایر محصولات صنعتی که نیاز دیجیتالی شدن دارند گسترش می دهد.

برای خریداران، Procomtia فرصت هایی مانند دسترسی سریع به محصولات با کیفیت، قیمت های رقابتی و شفاف، پرداخت معوق، جستجو بر اساس مکان، و پیشنهادات تدارکات فوری از طریق فروشندگان تایید شده که معیارهای خاصی را دارند، ارائه می دهد. همچنین مزایایی مانند آپلود و به روز رسانی سریع محصولات و قیمت آنها در سیستم، دسترسی به مشتریان و مناطق جدید از طریق کانال فروش جدید و سریع، گسترش دامنه محصولات و فروش رو به جلو را فراهم می کند.
صنعت آهن و فولاد پس از زلزله برای کشور ما بحرانی‌تر شده است.

بوراک سیرک، معاون مدیر کل İşbank، گفت: بخش آهن و فولاد که تجارت آن را میانجیگری می کنند، یک بخش استراتژیک و حیاتی برای ترکیه است.

سیدک با بیان اینکه اخیراً همه آنها به عنوان یک کشور روزهای بسیار دردناکی را بر اثر حوادث زلزله تجربه کرده اند، گفت: حدود 10 استان ما که در زلزله آسیب زیادی دیده اند نیاز به بازسازی دارند و به همین دلیل صنعت آهن و فولاد یکنواخت شده است. بعد از زلزله برای کشور ما بحرانی تر است، نیاز جدی به آهن و فولاد وجود خواهد داشت، همچنین با پلت فرمی که چندین سال است روی آن کار می کنیم، به رفع سریع و آسان نیاز کمک خواهیم کرد. امیدواریم هرگز با چنین بلایایی مواجه نشویم. اما هنگامی که با فاجعه ای مانند زلزله مواجه می شویم، باید بدانیم که بخش واقعی، صنعت ملی ما چقدر باید قوی باشد. ما بیشتر درک می کنیم." ارزیابی خود را انجام داد.

سیرک تصریح کرد: با شرکت پرومتیا در مرحله اول، هدف آنها کمک به تولید محصولات با کیفیت بالا و ارزش افزوده مبتنی بر فناوری در صنعت آهن و فولاد، افزایش صادرات و تنوع بخشی به بازار است و اقدامات لازم برای پایداری صنعت، و همچنین به عنوان یک کاتالیزور در سرمایه‌گذاری‌هایی عمل می‌کند که صنعت را قادر می‌سازد تا با الزامات دیجیتالی‌سازی و صنعت 4.0 مطابقت داشته باشد. تاکید کرد که مایل به انجام آن هستند
ما رویای آن را داریم که به یک بورس کالای جهانی تبدیل شود و به ارزش کشورمان تبدیل شود.

سیرک با اشاره به اینکه بورس کالایی بزرگی در جهان وجود دارد، اظهار داشت: ترکیه با موقعیت استراتژیک و لجستیکی، زیرساخت ها، صنعت و نیروی انسانی، پتانسیل تبدیل شدن به یکی از مراکز مهم کالا در مقیاس جهانی را دارد.

سیرک با بیان اینکه پرومتیا را همکاری ارزشمندی بین بخش مالی و بازیگران بخش واقعی می داند، گفت:

"امسال، ما در صدمین سالگرد جمهوری خود هستیم. ما می خواهیم کشورمان در قرن دوم جمهوری ما به مرکز بسیار پویاتر و قوی تری در تجارت تبدیل شود. Proemtia یک پلت فرم İşbank نیست، بلکه یک پلت فرم برای تجارت است. ما رویای تبدیل شدن به بورس کالای جهانی با استانداردهای بین المللی را در طول زمان و تبدیل شدن به دارایی کشورمان در عرصه بین المللی داریم و با این چشم انداز حرکت می کنیم."

منبع: doviz.com
پیشنهادات