106 میلیون یورو فاینانس از اتحادیه اروپا به ترکیه و 7 کشور عضو

3386
فرشید نورزاده

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که 106.2 میلیون یورو به ترکیه و 7 کشور عضو اتحادیه اروپا به منظور ایجاد یک تیم واکنش فوری پزشکی در حوزه مقابله با بلایای طبیعی اختصاص خواهد داد.

اتحادیه اروپا 106.2 میلیون یورو به ترکیه و 7 کشور عضو اتحادیه اروپا به منظور ایجاد یک تیم واکنش فوری پزشکی در حوزه مقابله با بلایای طبیعی اختصاص خواهد داد.

بر اساس بیانیه کمیسیون اتحادیه اروپا، بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، لوکزامبورگ، پرتغال و رومانی که همه اعضای اتحادیه اروپا هستند به غیر از ترکیه، «تیم‌های پزشکی اورژانس» را در چارچوب مکانیسم فاجعه به نام «rescEU» ایجاد خواهند کرد.

هدف از این ابتکار افزایش حمایت های پزشکی اورژانسی به افراد آسیب دیده از بلایای بزرگ طبیعی یا ساخته دست بشر خواهد بود.
آنها در سال 2024 شروع به کار خواهند کرد

3 تیم فوریت های پزشکی که با این پروژه ایجاد می شوند، ظرفیت ارائه خدمات مداخله جراحی و تشخیص پزشکی را خواهند داشت. علاوه بر این، کادر پزشکی متشکل از 17 تیم مراقبت ویژه مراقبت های ویژه، درمان سوختگی، انتقال بیمار، تشخیص پیشرفته، حمایت از مادر و کودک، توانبخشی، حمایت از سلامت روان، درمان ارتوپدی، آزمایشگاه، اکسیژن و خدمات پشتیبانی مخابراتی را ارائه خواهند کرد.

تیم های واکنش فوری پزشکی تا سال 2024 به تدریج شروع به کار خواهند کرد. این تیم ها برای سناریوهای مختلف فاجعه آماده خواهند شد. در صورتی که امکانات بهداشتی موجود در مواقع اضطراری ناکافی شوند، تیم ها قادر خواهند بود به طور مستقل عمل کنند و از سیستم های بهداشت ملی پشتیبانی کنند.

ساختار جدید به عنوان مکملی برای 15 تیم واکنش فوری پزشکی در استخر مکانیسم حفاظت مدنی اروپا که شامل ترکیه می شود، ایجاد خواهد شد. ترکیه در سال 2015 به سازوکار اتحادیه اروپا ملحق شد و آخرین مکانیسم را پس از زلزله در 6 فوریه فعال کرد.

منبع: doviz.com
پیشنهادات