گران ترین مسیرهای سفر در داخل و خارج از ترکیه مشخص شد

1556
فرشید نورزاده

گزارش قیمت بلیت هواپیما و اتوبوس در پنج ماهه اول سال 2023 اعلام شد. بر این اساس مشاهده شد که گران ترین سفر هواپیما از آنکارا به آرژانتین با 185 هزار و 557 لیر انجام شده است.

با باز شدن فصل تابستان، تراکم درخواست های ویزا افزایش یافت. بر این اساس، کسانی که در ماه های گذشته ویزای آنها تایید نشده بود، اکنون باید مدت زیادی برای گرفتن وقت منتظر بمانند.

هیبیلت یکی از پلتفرم های آنلاین بلیط، اولین کارنامه پنج ماهه سال 2023 را در قیمت بلیط پرواز و اتوبوس اعلام کرد.

در پنج ماهه اول سال 2023، هم قیمت بلیت هواپیما و هم اتوبوس رو به افزایش بود، در حالی که گران ترین پرواز بین المللی از آنکارا به باهیا بلانکا، آرژانتین با 185 هزار و 557 لیر لیر بود.

به دنبال آن پروازهایی از استانبول به لیه، پایتخت هند شمالی و سئول، پایتخت کره جنوبی انجام شد.

تصویر مشابهی در سفرهای خارج از کشور با اتوبوس دیده شد. گران ترین سفر اتوبوس بین المللی بین استانبول و شهر دویسبورگ در شمال غربی آلمان 3680 لیر لیر هزینه دارد.

سپس سفرهای استانبول به شهرهای دورتموند یا اسن آلمان آغاز شد.

در سفرهای داخلی اتوبوس، گران ترین بلیت ها به قیمت 1050 لیر لیر به کسانی که از استانبول به داتچا می رفتند فروخته می شد. مسیرهای هوپا - اوشاک، بدروم - استانبول نیز با قیمت بالای بلیت در سه مسیر اول قرار دارند.

کسانی که می خواستند بار بلیط های گران سفر را از بین ببرند، شروع به جستجوی راه حل در مناطقی کردند که می توانستند با مقرون به صرفه ترین هزینه ها به آنجا بروند. طبق آمار در ماه‌های گذشته ارزان‌ترین بلیط هواپیماهای خارج از کشور برای کسانی که از استانبول به تهران می‌رفتند با ۱۱۶۹ لیر لیر برای فروش عرضه می‌شد.

خاطرنشان شد که کمترین بلیط اتوبوس خارج از کشور شامل مسیرهای ازمیر - اربیل یا استانبول - تفلیس / سلیمانیه است.

ارزان ترین سفر اتوبوس داخلی از مرعش به عثمانیه با 5 لیر بود. 

منبع: doviz.com
پیشنهادات