پیش بینی بحرانی نفت برنت از سیتی

1398
فرشید نورزاده

تحلیلگران سیتی گروپ بیان کردند که محدوده ای که باید برای قیمت نفت برنت دنبال شود بین 70 تا 90 دلار است، "برای اینکه از 90 دلار فراتر رود باید یک اتفاق غیرمنتظره رخ دهد." گفت.

اد مورس، رئیس تحقیقات کالاهای جهانی در سیتی گروپ، اظهار داشت که بعید است قیمت نفت به زیر 70 دلار در هر بشکه سقوط کند و برای افزایش قیمت ها به بالای 90 دلار در هر بشکه، یک "رویداد غیرمنتظره" لازم است.
حمایت در نفت 70 دلار

مورس در گفتگو با تلویزیون بلومبرگ اظهار داشت که قیمت نفت خام برنت به دلیل چندین عامل کلیدی حدود 70 دلار در هر بشکه حمایت می شود.

مورس گفت: «اوپک پلاس نمی‌خواهد قیمت نفت به زیر این سطح برسد و تمایل خود را برای کاهش تولید برای حمایت از قیمت‌ها نشان داده است» و تأکید کرد که عامل دیگری در شکل‌گیری انتظارات آنها تعهد آمریکا به پر کردن ذخایر استراتژیک نفتی است. قیمت حدود 70 دلار

مورس با بیان اینکه با توجه به محدودیت عرضه، بعید است که نفت به بالای 90 دلار برسد، گفت، با این حال، رویدادهای شدید آب و هوایی، از جمله طوفان، ممکن است چشم انداز را تغییر دهد. مورس همچنین استدلال کرد که موانعی برای سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی وجود دارد و کاهش تقاضا باعث نوسانات بیشتر در بازار می شود.

مورس با بیان اینکه بازار نفت بین کمبود و مازاد عرضه حرکت خواهد کرد، گفت: «اما مازاد عرضه آنقدر بزرگ نخواهد بود که ما را به 20 دلار یا قیمت های منفی کاهش دهد، و کمبود عرضه آنقدر بزرگ نخواهد بود که ما را به بالای 100 دلار برساند، اما این به معنای نوسانات در بازار خواهد بود."

منبع: doviz.com
پیشنهادات