پیام مقررات قانونی رئیس جمهور اردوغان علیه افزایش بی رویه اجاره بها

3672
فرشید نورزاده

رئیس جمهور اردوغان در پخش زنده به سوالات در مورد دستور کار پاسخ داد. اردوغان با بیان اینکه اجاره مسکن در کلان شهرها افزایش جدی داشته است، گفت: این اخلاقی است نه انسانی، ما با مقررات قانونی اجازه این فرصت طلبی را نخواهیم داد.

«ما می بینیم که در کلان شهرها اجاره بها افزایش یافته است، این اخلاقی است نه انسانی، ما با مقررات قانونی اجازه این فرصت طلبی را نمی دهیم.

(منطقه زلزله) تیم های ما با جدیت در تلاش هستند تا از ضایع شدن حقوق در املاک جلوگیری کنند.

پروژه شهر ماهواره ای در استانبول

اجازه نمی دهیم جمعیت بیشتری به استانبول بیایند. ما جمعیت متمرکز در مناطق پرخطر در مرکز استانبول را به مناطق حاشیه ای با خطر زلزله کم توزیع خواهیم کرد.

ما دو شهر مجزا با جمعیت 1 میلیون نفری در استانبول ایجاد خواهیم کرد. این شهرک‌ها که در حاشیه دو طرف شهر می‌سازیم، تقریباً به مدل شهر اقماری تبدیل خواهند شد.

در دو طرف آناتولی و اروپایی به 130 میلیون متر مربع فضا نیاز است. این وزارتخانه مکان ها را مشخص کرده است، مناطق برای کسانی که می خواهند ساختمان پرخطر خود را تغییر دهند مورد استفاده قرار می گیرد.

7 شهر رزرو در 7 منطقه

ما آمادگی های مشابهی برای منطقه دریای اژه خود داریم. برای 7 شهر ذخیره در 7 منطقه جغرافیایی با خطر زلزله شروع به کار کردیم.

ما یک تقویم 5 ساله داریم. این پروژه نه تنها استانبول بلکه مرمره و تراکیه را نیز شامل می شود. ما در حال اجرای طرح استراتژی فضایی استانبول در برابر بلایا هستیم.

(استانبول) ضمن تبدیل خانه ها، از مکان های خالی با فضای سبز و مناطق تقویت اجتماعی استفاده خواهیم کرد. مناطق ملاقات جدیدی را به دست خواهیم آورد.

بیایید با طرح های جدید و پروژه های جدید شهرها و روستاهای خود را قابل اعتمادتر کنیم.

"ما هرگز نمی توانیم مرتکب خشونت علیه زنان شویم"

ما فعالانه با گرایش های انحرافی مانند LGBT که ساختار خانواده ما را تهدید می کند مبارزه خواهیم کرد.

به زوج های تازه ازدواج کرده وام ازدواج بدون بهره 150 هزار لیره با سررسید 48 ماهه با 2 سال مهلت می دهیم.

ما هرگز نمی توانیم در مورد خشونت علیه زنان سازش کنیم. در مقابل این موارد، ما تمام مقررات قانونی خود را با قاطعیت بیشتری اجرا خواهیم کرد.

گاز طبیعی دریای سیاه را به خانواده ها و جوانان اختصاص خواهیم داد. ما آن را در بانک خانواده و جوانان رزرو می کنیم.

در دوره پیش رو خانواده و جوانان را سرلوحه اولویت های خود قرار می دهیم. به تحکیم خانواده و حمایت از جوانان توجه ویژه ای خواهیم داشت.

انتقاد HDP از KILIÇDAROĞLU

از نظر ما پ.ک.ک فرق می کند، برادران کرد ما متفاوت هستند. ما نمی توانیم پ ک ک را با برادران کردم تصور کنیم.

آقای کمال چنان تسلیم باج خواهی PKK-HDP شده است که حتی نمی تواند بگوید "سازمان تروریستی پ.ک.ک".

او چنان با تروریست ها معامله کرده است که حتی نمی تواند لب به توهین هواداران HDP به CHP باز کند. ارزشش را ندارد آقای کمال، شما که رفته اید.

گاز دریای سیاه

ظرف 3 سال تولید در میدان را به 40 میلیون مترمکعب خواهیم رساند. وقتی فاز دوم تمام شد به سطحی خواهیم رسید که نیاز گاز همه خانه ها را تامین کند.

ما برای اکتشافات جدید آماده می شویم. مطالعات لرزه نگاری در دریای سیاه مرکزی تکمیل شده و در منطقه شرق دریای سیاه ادامه دارد. سپس حفاری آغاز خواهد شد.

نیروگاه AKKUYU

در 27 آوریل مراسم آوردن سوخت تازه به نیروگاه هسته ای آکویو را برگزار خواهیم کرد. آقای پوتین نیز از طریق ویدئو کنفرانس با هم ارتباط برقرار خواهد کرد.

در دوره جدید آماده سازی نیروگاه دوم اتمی کشورمان را تسریع خواهیم کرد. مذاکراتی با چین و کره جنوبی داشتیم. در نتیجه با توافقی که خواهیم کرد، گام ها را برمی داریم.

درگیری در سودان

امیدواریم مردم سودان با کنار گذاشتن اختلافات خود به ساختن آینده کشور در کنار هم ادامه دهند. ما تحولات سودان را با نگرانی دنبال می کنیم. امروز با برادرمان تبون، رئیس جمهور الجزایر ملاقات کردم. من با هر دو طرف در سودان دیدار خواهم کرد.»

منبع: NTV
پیشنهادات