پرونده های ETF می تواند نقطه عطفی برای بیت کوین باشد

1011
فرشید نورزاده

هجوم اپلیکیشن بیت‌کوین ETF که شرکت‌های مدیریت دارایی ماه گذشته آغاز کردند، همچنان در دستور کار قرار دارد. بر این اساس، مدیر عامل Grayscale Investments، Michael Sonnenshein، گفت که بارش برنامه‌های کاربردی برای یک صندوق معامله‌شده در بورس بیت‌کوین (ETF) اهمیت زیادی برای بیت‌کوین دارد.

Sonnenshein که امروز مهمان آخرین تماس CNBC بود، اظهار داشت که ورود BlackRock به رقابت بیت کوین ETF گام مهمی برای بیت کوین است.

در چهار هفته گذشته، حداقل هفت شرکت بزرگ نهادی، از جمله بلک راک، برای دریافت ETF بیت کوین در ایالات متحده درخواست داده اند.
آیا پرونده های ETF می تواند نقطه عطفی برای بیت کوین باشد؟

اگر درخواست‌های مرگ و زندگی برای وضعیت بیت‌کوین تأیید شود، هم سرمایه‌گذاران نهادی و هم سرمایه‌گذاران فردی در ایالات متحده، روشی اسیدی و مطابق قانونی برای دسترسی به قیمت بیت‌کوین بدون داشتن بیت‌کوین خواهند داشت.

با این حال، Sonnenshein گفت: "سیستم ETF یک سیستم آزمایش شده و واقعی است. این سیستم به نقطه دسترسی بسیاری از دارایی های مختلف، اعم از کالا یا سهام تبدیل شده است."

در نهایت، برنامه های ETF شرکت ها تأثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین داشت.

در روزهای پس از درخواست بلک راک برای ETF بیت کوین در 15 ژوئن، قیمت بیت کوین 20 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح سال 2023 یعنی 31460 دلار رسید.

بیت کوین (BTC) تا ساعت 16.30 امروز با قیمت 30693 دلار با خریداران خود دیدار می کند.

منبع: doviz.com
پیشنهادات