پایان هفتگی طلا و بیت‌کوین و اتریوم بالاتر از مرزهای حساس

3500
فرشید نورزاده

طلا هفته پرماجرایی را پشت سر گذاشت؛ از صعود به قله 13 ماهه تا روز جمعه ای که طلا 40 دلار طی یک روز کاهش یافت و تمام سود هفته را یک روزه به باد داد.

پس از اینکه طلا در هفته ای که گذشت تا یک قدمی قله تاریخی خود پیش رفت، بسیاری از معامله گران دست به ذخیره سودهای به دست آمده در هفته های اخیر زدند. البته برخی از تحلیل گران بر این باورند که این بازگشت قیمتی می تواند نشانه روند سالم بازار باشد. روندی که می تواند نوید پایداری بلند مدت طلا در محدوده قیمتی کنونی را بدهد.

یکی از نکات امیدوارکننده برای بازارها این موضوع است که تا آغاز سال 2023 میلادی بازارها پیش بینی افزایش نرخ بیشتر و طولانی مدت تری داشتند. البته برخی تحلیل گران نیز هشدار می دهند که امکان تغییر سریع شرایط نیز وجود دارد.

همچنین تورم تولیدکننده آمریکا نیز این سیگنال را به بازارها می دهد که نرخ تورم آمریکا به قله خود رسیده است و احتمال اینکه پس از افزایش محتمل 25 صدم درصدی نرخ بهره در نشست ماه می، افزایش نرخ بهره متوقف شود بالا است. تورم در حال کاهش است و وضعیت بانکی چشم سیاست گذاران را ترسانده است پس فدرال رزرو دلیل برای ادامه افزایش نرخ بهره ندارد.

امروز قیمت انتهایی بیت کوین امروز تفاوت چندانی با قیمت نهایی روز گذشته نداشت. بیت کوین در هفته گذشته نزدیک به 7.5 درصد افزایش قیمت داشت و توانست هفته را بالای مرز 30 هزار دلاری به پایان ببرد. همچنین در حالی ماه آوریل به نیمه رسیده است که بزرگ ترین رمزارز جهان از ابتدای ماه تاکنون بیش از 6.5 درصد افزایش قیمت داشته است.

اتریوم امروز نیم درصد کاهش قیمت داشت اما هفته را بالای مرز 2 هزار دلار به پایان برد. اتریوم نیز در هفته ای که گذشت بیش از 13 درصد رشد قیمت داشت.

منبع: اکو ایران
پیشنهادات