وضعیت دلار قبل از تصمیم بانک مرکزی برای نرخ سود

5405
منوچهر توتونچی

در حالی که کاهش شاخص دلار پس از تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای نرخ بهره شتاب گرفت، قبل از تصمیم بانک مرکزی جمهوری ترکیه در مورد نرخ بهره، یک روند افقی بر دلار/TL حاکم بود.

مهمترین پیشرفت امروز در کشور ، تصمیم نرخ بهره بانک مرکزی جمهوری ترکیه امروز ساعت 14:00 خواهد بود.

CBRT اخیراً در زمانی که بانکهای مرکزی در مقیاس جهانی به نرخ بهره تهاجمی رفتند ، به سیاست کاهش نرخ بهره رسیدند. در ماه فوریه ، بانک مرکزی با بارگیری 50 امتیاز پایه ، نرخ بهره را به 8.5 درصد کاهش داد.

علاوه بر تصمیمات مربوط به سیاست های پولی ، بانک مرکزی نیز به دلیل اقدامات انجام شده توسط اقتصاددانان برای تعادل نرخ ارز ، توسط اقتصاددانان مورد انتقاد قرار گرفته است. به همین دلیل ، اهمیت تصمیم نرخ بهره امروز افزایش یافته است ، در حالی که انتظار کلی بازارها در میان این تحولات ثابت ماندن نرخ بهره بود.

در بازارهای خارج از کشور مشاهده شد که از دست دادن ارزش در شاخص دلار پس از تصمیم نرخ بهره فدرال فدرال عمیق تر شد.

بر این اساس ، روز چهارشنبه ، بانک مرکزی ایالات متحده (FED) مطابق با انتظارات ، 25 امتیاز پایه را افزایش داد و این تصمیم به اتفاق آرا 11 عضو مشاهده شد.

پس از تصمیم بهره ، اظهارات اعضای FOMC به جای گفتمان شاهین که قبلاً استفاده می شد ، کبوتران بیشتری انجام شد.

Natwest Markets G10 FX استراتژیست برایان دینگرفیلد ، تغییر لحن فدرال ، احتمال بازگشت به نگرانی مبنی بر افزایش نرخ بهره را کاهش می دهد.

"وقتی به دیدگاه ارز خارجی نگاه می کنیم ، می بینیم که نرخ بهره به وضوح در چرخه فدرال رزرو کاهش یافته است. ما فکر می کنیم که این می تواند منجر به تضعیف بیشتر دلار شود." گفت به دنبال این تحولات ، شاخص دلار در روز پنجشنبه با 0.27 ٪ کاهش یافت و طولانی ترین سریال کاهش را از سپتامبر 2021 با 6 روز تجربه کرد.

یک پیشرفت مهم دیگر که در این کاهش مؤثر بود این بود که وزیر خزانه داری ایالات متحده ، جانت یلن به کنگره گفت که وی قصد ندارد روز چهارشنبه بیمه سپرده بانکی را گسترش دهد. این پیشرفت نگرانی در مورد بحران بانکی را افزایش داده و باعث کاهش استهلاک شاخص دلار می شود.

منبع:
پیشنهادات