هشدار به گردشگرانی که از ارزهای دیجیتال در پرداخت های خود از بالی استفاده می کنند

2122
فرشید نورزاده

با توسعه فناوری پس از تغییر نیازها، حوزه های استفاده از بیت کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال در سراسر جهان گسترده شده است، در حالی که برخی از دولت ها در تلاش هستند تا اقدامات احتیاطی را در برابر فعالیت های رمزنگاری انجام دهند.

اندونزی یکی از این کشورهاست. بر این اساس، قابل ذکر است که در حالی که تجارت ارزهای دیجیتال در اندونزی قانونی است، استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت ممنوع است.

در حالی که اندونزی رویکردی منفی نسبت به ارزهای رمزپایه اتخاذ کرده است، بالی، یکی از جزایر توریستی این کشور که شهرت جهانی دارد، اعلام کرده است که این فعالیت ها را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری محلی آنتارا، وایان کوستر، فرماندار بالی اعلام کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال مانند BTC در پرداخت ها در بالی ممنوع است.

فرماندار با بیان اینکه استفاده از پول رمزنگاری به عنوان ابزار پرداخت ممنوع است، اعلام کرد که بازرسی های خود را از گردشگران و مشاغلی که از رمزارز به عنوان ابزار پرداخت استفاده می کنند، افزایش می دهد.

استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار قانونی پرداخت در بالی ممنوع است.

نهادهای تجاری که از این ممنوعیت پیروی نمی کنند و خدمات رمزنگاری یا خدمات تراکنش را در بالی ارائه می کنند با مجازات های کیفری تا جریمه و لغو مجوز مواجه خواهند شد.

کسب‌وکارهایی که خدمات رمزنگاری ارائه می‌کنند یا رمزارز را به عنوان وسیله پرداخت می‌پذیرند، تا زمانی که کسب‌وکارشان بسته نشود، مشمول تحریم‌های شدید اداری و سایر تحریم‌های سنگین خواهند بود.»

کاستر فرماندار بالی همچنین با اشاره به اینکه واحد پول اندونزی، روپیه، تنها ارزی است که می‌توان از آن برای پرداخت‌های قانونی در این کشور استفاده کرد، خاطرنشان کرد: استفاده از ارزهای دیگر مانند کریپتو حداکثر به یک سال زندان و یک سال حبس نیاز دارد. جریمه 200 میلیون روپیه (13000 دلار).

کوستر در بیانیه خود همچنین اعلام کرد که ارزهای رمزنگاری شده در کشور کاملاً ممنوع نیستند و فقط در پرداخت ها استفاده می شوند.

منبع: doviz.com
پیشنهادات