هشدار ایلان ماسک به سرمایه گذاران کریپتو: روی Dogecoin شرط بندی نکنید!

1617
فرشید نورزاده

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، که در گذشته با لفاظی‌های خود نامی بسیار تأثیرگذار بر روی ارزهای دیجیتال بوده است، در نشست شورای مدیران عامل وال استریت ژورنال در مورد Dogecoin هشدار داد.

ماسک، مدیرعامل تسلا، به صراحت اعلام کرده است که Dogecoin جایگاه ویژه ای برای او دارد، در حالی که به سرمایه گذاران هشدار داده است که تمام دارایی های خود را در Dogecoin سرمایه گذاری نکنند.

ماسک با اتصال جذابیت ارز دیجیتال به شوخ طبعی و موتیف سگی آن، تکرار کرد که Dogecoin مورد علاقه شخصی او در بین ارزهای دیجیتال است.

ماسک که خود را «پدر دوج» معرفی می‌کند، نقش مهمی در ظهور ارز دیجیتال، که شاهد افزایش شدید آن در اوایل سال ۲۰۲۱ بود، داشت.

دلیل اصلی این امر توییت های وی در تایید سکه بود. او اظهار داشت که شوخ طبعی و ارتباطش با سگ ها، علیرغم نوسانات و خطرات مرتبط با چنین سرمایه گذاری هایی، او را به طور ویژه ای به سکه علاقه مند کرده است.

اقدام ماسک برای جایگزینی مختصر لوگوی پرنده نمادین توییتر با طلسم Dogecoin، هیجان سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را در آوریل برانگیخت و ارزش Dogecoin را تا 8 درصد افزایش داد. با این حال، این تصمیم کوتاه مدت بود و لوگوی پرنده به زودی بازگردانده شد.

انتصاب لیندا یاکارینو به عنوان مدیر عامل جدید توییتر همچنین منجر به کاهش ارزش رمزنگاری شده است و احتمال ادغام Dogecoin را در توییتر کاهش داده است.

منبع: doviz.com
پیشنهادات