نرخ ارز در انتظار تصمیم "بهره" مرکز

5607
فرشید نورزاده

در حالی که دلار در بازار آزاد استانبول از 23.55 لیر و یورو از 25.70 لیر شروع می شود. بازارها منتظر اعلام تصمیم نرخ بهره CBRT فردا شدند.

دلار خریداری شده در بازار آزاد 23.54 لیر 23.56 لیر فروخته می شود. قیمت فروش یورو نیز که از 25.69 لیر خریداری شد، 25.70 لیر تعیین شد.

دیروز قیمت فروش دلار 23.56 لیر و قیمت فروش یورو 25.72 لیر بود.

در بازار بزرگ، خرید و فروش دلار بر اساس قیمت گذاری دیروز 23.25 و 23.27 تعیین شد. خرید و فروش یورو 25.35 و فروش 25.40 بوده است.

توجه: نرخ های بازار بزرگ در بعدازظهر به روز می شود.

پس از جلسه MPC، CBRT تصمیم خود را در مورد نرخ بهره در 22 ژوئن 2023 ساعت 14:00 اعلام خواهد کرد.

TL که پس از انتخابات روند کاهش ارزش خود در برابر دلار را تسریع کرد، قبل از تصمیم بانک مرکزی نسبت به نرخ سود نسبتاً مقاوم بود.

در حالی که انتظارات اقتصاددانان داخلی از نشست MPC بین 15 تا 35 درصد بود، کمترین انتظار خارجی ها استاندارد چارترد با 14 درصد و گلدمن ساکس با 40 درصد بالاترین انتظار را داشتند.

در میان این انتظارات، افزایش نرخ سیاستی بانک مرکزی که در حال حاضر 8.50 درصد است، قطعی تلقی می شود. فعالان بازار بیان می کنند که پیام هایی که باید در متن تصمیم گنجانده شود و همچنین تصمیم گیری در مورد نرخ بهره ممکن است کاملاً حیاتی باشد.

بر این اساس، بازارها بر روی جملات موجود در متن تصمیم گیری نرخ بهره تمرکز خواهند کرد تا بفهمند که آیا افزایش نرخ بهره به یکباره انجام می شود یا در طول زمان پخش می شود.

بر این اساس، برخی از موسسات در گزارش‌های خود بیان می‌کنند که نرخ بهره ممکن است با دو افزایش متوالی به اوج خود برسد، در حالی که برخی دیگر اظهار می‌کنند که TL می‌تواند ارزش خود را در محیطی که افزایش نرخ‌های بهره طی چند ماه پخش می‌شود و اقدامات احتیاطی کلان در همان زمان کاهش می‌یابد حفظ کند. دوره زمانی.

مورگان استنلی که یادداشتی در این خصوص منتشر کرد، با تاکید بر اینکه زبان ارتباط CBRT بسیار مهم است، اظهار داشت که پیش‌بینی می‌کنند بانک مرکزی جدای از نرخ سود، در ارتباطات روی تورم تمرکز کند.

منبع: doviz.com
پیشنهادات