قیمت هر گرم طلا در سطح 1275 لیر معامله شد

4914
فرشید نورزاده

قیمت گرم طلا پس از آغاز روز با کاهش در سطح 1275 لیر معامله شد .

قیمت گرم طلا که روز گذشته به موازات قیمت اونس طلا افزایش یافت، با 1.15 درصد افزایش روز را به 1277 لیر به پایان رساند.

قیمت گرم طلا پس از آغاز روز جدید با کاهش 0.16 درصدی تا ساعت 10.20 صبح 1275 لیر معامله می شود. در عین حال ربع طلا 2090 لیر و طلای جمهوری 8460 لیر فروخته می شود.

از سوی دیگر، قیمت اونس طلا پس از بسته شدن بالاترین قیمت تاریخ خود در روز گذشته در سطح 2065 دلار، در حال حاضر با 1.4 درصد کمتر از بسته شدن قبلی خود، 2036 دلار معامله می شود.

دیروز، فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) مطابق با انتظارات، نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش داد و به محدوده 5 تا 5.25 درصد رساند که بالاترین سطح در 16 سال گذشته است.

در بیانیه این بانک، در حالی که اشاره شده است که فعالیت اقتصادی در سه ماهه اول "رشد معتدل" داشته است، نکته قابل توجه این است که "پیش‌بینی می‌شود سیاست‌های انقباضی بیشتر به منظور بهبود شرایط اقتصادی مناسب باشد." دستیابی به یک موضع به اندازه کافی محدود کننده» از بیانیه حذف شد.

تحلیلگران می گویند که فدرال رزرو برای کاهش 50 واحدی نرخ بهره تا پایان سال در بازارهای پولی قیمت گذاری شده است، اما سوال پاول در این مورد در جلسه دیروز، "ما نمی توانیم در حال حاضر به کاهش نرخ فکر کنیم." او به من یادآوری کرد که او پاسخ داد.

تحلیلگران که اعلام کردند قیمت گذاری افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از قیمت اونس طلا حمایت می کند، گفتند که اهمیت داده های اقتصاد کلان که قرار است اعلام شود افزایش یافته است زیرا بانک تصمیمات سیاست پولی آینده را بر اساس داده ها اتخاذ خواهد کرد.

تحلیلگران اعلام کردند که تصمیم امروز بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد نرخ بهره در کانون توجه سرمایه گذاران قرار گرفته و افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره این بانک قطعی تلقی می شود.

تحلیلگران با توجه به اهمیت سیگنال‌های موجود در متن سیاست و راهنمایی شفاهی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، خاطرنشان کردند که تغییر در انتظارات از سیاست‌های آتی این بانک که انتظار می‌رود نرخ‌های بهره را تا 75 واحد پایه افزایش دهد. در پایان سال، ممکن است نوسانات قیمت اونس طلا را افزایش دهد.

تحلیلگران اظهار داشتند که گزارش تورم بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) امروز همراه با تصمیم بانک مرکزی اروپا و اظهارات لاگارد در خارج از کشور و همچنین دستور کار داده های فشرده که از نظر فنی قیمت 2030 و 2020 دلار را پشتیبانی می کند پیگیری خواهد شد. او گزارش داد که 2040 دلار و 2065 دلار در موقعیت های مقاومتی قرار دارند.

منبع: doviz.com
پیشنهادات