قیمت هر بشکه نفت برنت 82 دلار و 72 سنت

5604
فرشید نورزاده

هر بشکه نفت برنت در بازارهای بین المللی 82.72 دلار معامله می شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت که دیروز به 82 دلار و 89 سنت افزایش یافت، روز گذشته را به 82 دلار و 48 سنت رساند. قیمت هر بشکه نفت برنت تا ساعت 9:12 با 0.29 درصد افزایش نسبت به تاریخ پایانی به 82.72 دلار رسید. در همین دقایق، نفت خام نوع غرب تگزاس (WTI) به قیمت 79.03 دلار در هر بشکه خریدار پیدا کرد.

انتظار افزایش انگیزه ها در کشور پس از آمار ضعیف اقتصادی چین در افزایش قیمت ها موثر بود.

پس از انتشار داده‌های کلان اقتصادی هفته گذشته در چین، دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان، و افزایش نگرانی‌ها در مورد فعالیت اقتصادی، پیش‌بینی‌ها در بازارها همچنان ادامه دارد که دولت تلاش خواهد کرد اقتصاد را احیا کند.

دولت چین هفته گذشته اعلام کرد که از هزینه های مصرف کننده حمایت می کند، که می تواند به بهبود تقاضا کمک کند، برنامه ریزی برای تحریک رشد در 10 بخش و افزایش حمایت از شرکت های خصوصی داشته باشد.

از سوی دیگر، در حالی که احتمال می‌رود بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) فردا نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد، نگرانی‌ها مبنی بر سرکوب فعالیت‌های اقتصادی و آسیب رساندن به تقاضای نفت توسط سیاست‌های پولی فشرده همچنان ادامه دارد.

ابهامات در مورد نحوه پیگیری بانک تا پایان سال در محدوده مبارزه با تورم همچنان ادامه دارد.

بیان شده است که از نظر فنی، محدوده 82.76 تا 82.95 دلار در نفت برنت به عنوان مقاومت و محدوده 82.57 تا 82.38 دلار به عنوان منطقه حمایت قابل پیگیری است.

منبع: doviz.com
پیشنهادات