عصر اقتصاد اشیا در راه است: آیا ما آماده ایم پول خود را به اشیا بسپاریم؟

1713
فرشید نورزاده

گزارشی که در بریتانیا منتشر شده است نشان می‌دهد که در دهه آینده، دستگاه‌های متصل به اینترنت تأثیر زیادی بر تجارت پول و داده‌ها خواهند گذاشت و احتمالاً تا سال 2030 می‌توانیم با اقتصاد اشیا روبرو شویم.

گزارش STL Partner، یک شرکت مشاوره مخابراتی، پیش‌بینی می‌کند که در دهه آینده، میلیاردها دستگاه اینترنت اشیا داده‌ها و پول را مبادله خواهند کرد.

در حالی که انتظار می‌رود حدود 3.3 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) هفت سال بعد با یکدیگر تجارت کنند، انتظار می‌رود سال آینده شاهد جهش عظیمی در تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت در کره زمین باشیم.

بر این اساس، در حالی که انتظار می رود EoT به نرخ رشد ترکیبی سالانه 68 درصدی برسد، کارشناسان می گویند پس از رشد ترکیبی مورد انتظار شش ساله، مفهومی به نام اقتصاد اشیا یا EoT می تواند وارد تمام حوزه های زندگی ما شود.

با این حال، به گفته محققان، EoT به عنوان یک گروه کوچکتر تحت اینترنت اشیا قرار می گیرد و بیش از 10 درصد از بازار جهانی اینترنت اشیا را تشکیل می دهد.
برای کسانی که نمی دانند: اینترنت اشیا به چه معناست؟

اصطلاح اینترنت اشیا که به اختصار IoT نامیده می شود در زبان ترکی اینترنت اشیا نامیده می شود.

به طور خلاصه، اینترنت اشیا فناوری است که امکان تبادل داده با اشیاء دیگر و همگام سازی کامل اشیا با یکدیگر را فراهم می کند.

در اینترنت اشیا، تراکنش ها بدون دخالت انسان و با برقراری ارتباط با سایر دستگاه های مرتبط انجام می شود.

به عنوان مثال، هنگام صبح که تلفن همراه شما به دستگاه قهوه ساز شما می گوید قهوه را در زمان مشخصی دم کنید.

با این حال، جدا از این مثال ساده، برنامه هایی را نیز پوشش می دهد که مزایای مختلفی را برای شرکت ها در حوزه های شرکتی، تولیدی و صنعتی فراهم می کند.

منبع: doviz.com
پیشنهادات