ضرر هفتگی نفت برنت از ۷ درصد گذشت

4518
فرشید نورزاده

قیمت نفت در روز چهارشنبه پس از افزایش نگرانی ها مبنی بر کاهش تقاضا از سوی چین، بزرگترین واردکننده نفت، کاهش یافت.

بر این اساس، قیمت بشکه نفت برنت تا ساعت 12:45 امروز با 1.52 درصد کاهش به 72 دلار و 56 سنت معامله می شود.

همزمان، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با افت 1.5 درصدی به بشکه ای 68 دلار و 42 سنت معامله می شود.

در نهایت هر دو شاخص در روز سه شنبه بیش از 4 درصد کاهش یافتند.

کاتالیزور اصلی کاهش قیمت نفت کاهش فعالیت‌های تولیدی چین بود، در حالی که ویوک دار، مدیر تحقیقات کالای بانک مشترک المنافع استرالیا گفت: از آنجایی که تولید صنعتی و سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت چین در ماه گذشته کندتر از حد انتظار رشد کرد، انتظار می‌رود بازارها تقاضای چین برای کالاها را سریعتر از حد انتظار می بیند. او نگران است که ضعیف تر شود." گفت.

دار افزود: بدبینی فعلی نسبت به تقاضای کالا در چین با خوش بینی ابتدای سال جاری در تضاد است.

سورو ساکار، تحلیلگر ارشد انرژی بانک دی بی اس با اشاره به رای گیری سقف بدهی که قرار است اواخر امروز برگزار شود، گفت: "بسته به اینکه رای گیری تا پایان هفته چگونه ادامه پیدا کند، می توان انتظار داشت همان تاثیر صعودی یا نزولی بر بازار نفت داشته باشیم، اما معامله گران قبل از فید اخبار محتاط خواهد بود." گفت.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، هفته گذشته به خرده فروشان هشدار داد که "مراقب باشند"، زیرا شرط بندی می کنند که قیمت نفت به عنوان سیگنال احتمالی کاهش تولید اوپک پلاس کاهش یابد.

با این حال، اظهارات مقامات و منابع نفتی روسیه، از جمله الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، نشان داد که سومین تولیدکننده بزرگ نفت جهان تمایل دارد تولید خود را ثابت نگه دارد.

به دنبال این تحولات، به اشتراک گذاشته شد که غول نفتی عربستان سعودی آرامکو نیز ممکن است قیمت رسمی فروش انواع نفت خام خود به آسیا را در ماه جولای یک دلار در هر بشکه کاهش دهد.

منبع: doviz.com
پیشنهادات