رئیس جمهور اردوغان اعلام کرد: یک ماه گاز طبیعی، یک سال آب گرم رایگان است.

2812
فرشید نورزاده

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و رئیس حزب عدالت و توسعه در مراسم بهره برداری از گاز طبیعی دریای سیاه در فیلیوس زونگولدک اظهاراتی را بیان کرد. اردوغان در بیانیه خود گفت: گاز طبیعی مورد نیاز برای آشپزخانه و مصرف آب گرم در خانه های ما به مدت یک سال رایگان خواهد بود.

رایگان شدن گاز در ترکیه

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مراسم ورود گاز طبیعی دریای سیاه به زمین در فیلیوس بیانیه ای ارائه کرد. اظهارات اردوغان به شرح زیر است:

" اولین خبر خوب ما این است که گاز طبیعی را که شهروندانمان در آشپزخانه و مصرف آب گرم خود استفاده می کنند را به مدت 1 سال رایگان می دهیم. هزینه گاز طبیعی مورد نیاز آشپزخانه و تولید آب گرم که به طور متوسط ​​معادل 25 متر مکعب در ماه است از قبوض کسر می شود.

با توجه به فصل تابستان، به این معنی است که بسیاری از خانوارها به سختی قبض گاز خود را پرداخت می کنند. من معتقدم که استفاده از گاز طبیعی رایگان سهم قابل توجهی در بودجه همه شهروندان کم درآمد ما به ویژه از بازنشستگان تا دانش آموزان خواهد داشت.

انعکاس این موضوع بر شهروندان من در دوره پس از انتخابات به شکلی بسیار متفاوت و مثبت ظاهر خواهد شد.

ما به مدت 1 ماه برای مصرف گاز طبیعی همه اقامتگاه ها هزینه ای دریافت نمی کنیم.

یعنی در کنار آشپزخانه و آب گرم، کل مصرف گاز طبیعی از جمله گرمایش را به مدت یک ماه رایگان می کنیم. آرزو می کنم این خبر خوب خوب باشد."

منبع: استانبولیار
پیشنهادات