تصمیم پیش پرداخت نقدی کارت اعتباری حذف شد!

9190
فرشید نورزاده

CBRT با دستورالعمل جدید خود به تاریخ امروز اعلام کرد که محدودیتی برای استفاده از پیش پرداخت های نقدی از کارت های اعتباری و حساب های اضافه برداشت اعمال نخواهد کرد.

بانک مرکزی ترکیه دستورالعمل جدیدی را در خصوص استفاده از پیش پرداخت های نقدی کارت های اعتباری به تاریخ امروز به بانک ها ارسال کرد.

با این دستورالعمل اعلام شد استفاده از کارت های اعتباری فردی و شرکتی مشکلی ندارد.

بر این اساس، به اشتراک گذاشته شد که تکلیف ایجاد اوراق بهادار در خصوص برداشت پیش پرداخت نقدی کارت اعتباری لغو شد و هیچ گونه اقدام احتیاطی کلان در استفاده از مخارج جواهرات و حساب‌های اضافه برداشت اعمال نخواهد شد.
 

با دستورالعمل‌هایی که قبلاً ارسال شد، برداشت‌های پیش پرداخت نقدی که از کارت‌های اعتباری شخصی بالاتر از حد معینی انجام می‌شد، مشمول برنامه تسهیلات امنیتی بود. ضمناً برای مخارج طلا و جواهر نیز همین تصمیم معتبر بوده و برای هر دو عنوان شرط مشمول بودن امنیت 30 درصدی در نظر گرفته شده است.

از آنجایی که هزینه پیش پرداخت های نقدی به کارت های اعتباری یا پیش پرداخت های نقدی به صورت اقساط کمترین وام را به TL با سود ماهانه 1.36 درصد ارائه می کرد، این کانال به کانال استقراضی با بیشترین تقاضای فردی قبل از انتخابات تبدیل شد.

منبع: doviz.com
پیشنهادات