ترکیه رکورد هزینه کارت در بخش گردشگری را شکست

2969
فرشید نورزاده

در حالی که هزینه گردشگران با کارت های خود در حوزه مدیترانه 43 درصد رشد داشته است، این میزان در ترکیه به 90 درصد رسیده است.

ویزا نتایج سال 2022 تحلیل گردشگری مدیترانه ویزا را اعلام کرده است که بینش هایی را در مورد روند هزینه کارت برای گردشگران خارجی که به کشورهای ساحلی مدیترانه اروپا سفر می کنند ارائه می دهد.

تحلیل گردشگری مدیترانه ویزای مدیترانه که هزینه‌های گردشگران اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، پرتغال، یونان، مالت و کرواسی را که علاوه بر ترکیه دارای ساحلی به دریای مدیترانه هستند، بررسی می‌کند، نشان می‌دهد که ترکیه در سال ۲۰۲۲ بیشترین رشد را در بین این کشورها داشته است. آشکار کرد.

بر اساس این تحلیل، تعداد بازدیدکنندگان کارت در این کشورها در حوزه مدیترانه در سال 2022 نسبت به سال 2019، آخرین سال "عادی" قبل از همه گیری، 17 درصد افزایش یافته است، در حالی که در ترکیه 43 درصد افزایش یافته است.

در حالی که هزینه گردشگران با کارت های خود در حوزه مدیترانه 43 درصد رشد داشته است، این میزان در ترکیه به 90 درصد رسیده است. در حالی که هزینه های هر کارت در حوزه مدیترانه 22 درصد افزایش یافته است، این رشد در ترکیه 32 درصد بوده است. این ارقام نشان می دهد که ترکیه ستاره مدیترانه در گردشگری در سال 2022 است.
بیشترین هزینه کارت در استانبول است

بر اساس تحلیل گردشگری مدیترانه ویزا، اولین 3 کریدور گردشگری که در سال 2022 از ترکیه بازدید کردند، به ترتیب گردشگرانی از انگلیس، آمریکا و آلمان بودند.

در میان کسانی که بیشترین هزینه را با کارت های خود کردند، گردشگرانی از آمریکا، انگلیس و عربستان سعودی به ترتیب وارد سه کشور اول شدند. با این حال، وقتی به کسانی که بیشترین هزینه را برای هر کارت می‌پردازند نگاه می‌کنیم، کشورهای حوزه خلیج فارس به میدان آمدند.

بر اساس تجزیه و تحلیل گردشگری مدیترانه ویزا، استانبول شهری بود که گردشگران در سال 2022 بیشترین هزینه را در آن صرف کردند. پس از استانبول به ترتیب آنتالیا و موغلا قرار دارند.

در حالی که گردشگران از آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس بیشترین هزینه را با کارت خود در استانبول داشتند، آنهایی که از انگلیس و آلمان در آنتالیا و آنهایی که از انگلیس و آمریکا در موغلا بودند بیشترین هزینه را با کارت خود داشتند.

بر اساس این تحلیل، از هر 5 توریستی که در سال 2021 به ترکیه سفر کرده اند، یک نفر در سال 2022 دوباره ترکیه را انتخاب کرده است.

یکی از بینش‌های مهمی که تحلیل‌ها از نظر استراتژی گردشگری ارائه می‌کنند این است که گردشگرانی که برای بار دوم به کشور می‌آیند حدود دو برابر میانگین هزینه‌های گردشگری را به صورت ارزی خرج می‌کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل گردشگری مدیترانه ویزا، در سال 2022، خرید خرده فروشی با 43 درصد پیشروی در هزینه های گردشگران در ترکیه است.

ترکیه از این نظر با دیگر کشورهای مدیترانه ای که اقامتگاه های توریستی و خوردن و آشامیدن در آن ها حرف اول را می زند، متفاوت است. دومین دسته هزینه های مهم در ترکیه محل اقامت و غذا و نوشیدنی بود که 37 درصد از هزینه های توریستی را به خود اختصاص داد.

از سوی دیگر، بخش سلامت به عنوان سومین رده بزرگ توجه را به خود جلب کرد و 7 درصد از هزینه های توریستی سفر به ترکیه را به خود اختصاص داد.

منبع: doviz.com
پیشنهادات