بیانیه حقوق بازنشستگی و حداقل دستمزد از اردوغان

3863
فرشید نورزاده

اردوغان کاندیدای ریاست جمهوری اعلام کرد که در خصوص حقوق بازنشستگان بالای 7 هزار و 500 لیر پس از انتخابات ترتیبی می دهند و حداقل دستمزد را بازنگری می کنند و سهم رفاهی را در حقوق کارکنان دولت در تیرماه افزایش می دهند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، پیش از برگزاری انتخابات سراسری حساس در نشست بزرگ استانبول حزب عدالت و توسعه که در باغ ملت فرودگاه آتاتورک برگزار شد، اظهاراتی را بیان کرد.

رئیس جمهور اردوغان با بیان اینکه در خصوص حقوق بازنشستگان بالای 7 هزار و 500 لیره بعد از انتخابات ترتیباتی خواهد داد، در بیانیه های خود اظهار داشت:

وی افزود: امیدواریم بلافاصله بعد از انتخابات برای مستمری‌های بالای 7 هزار و 500 لیر آیین‌نامه‌ای وضع کنیم، همین‌طور حداقل دستمزد را حتی به صورت دلاری 3.5 برابر کرده‌ایم و به بالای 8 هزار و 500 لیر رسانده‌ایم. این رقم را بازنگری کنید: 

"ما نه تنها مابه التفاوت تورم را اضافه می کنیم، بلکه سهم رفاه را نیز افزایش می دهیم. امیدوارم روز سه شنبه نتیجه جلسات وزیرمان با اتحادیه ها را اعلام کنم و با توضیح این موضوع معتقدم کارگران ما وارد بازار خواهند شد." دوره بعدی به روشی بسیار متفاوت."

منبع: doviz.com
پیشنهادات