بایننس در سطح جهانی روزهای سختی را سپری می کند

2793
فرشید نورزاده

در میان فشارهای نظارتی در ایالات متحده، پس از هلند و فرانسه، یک خبر بد برای Binance از بریتانیا منتشر شد.

بریتانیا رسما ثبت شرکت Binance Markets Limited (BML) را که یکی از شرکت‌های تابعه بایننس است، در اداره مالی بریتانیا لغو کرد.

در اطلاعیه منتشر شده در وب سایت FCA، آمده است که پس از لغو ثبت نام، بایننس دیگر مجاز به ارائه هیچ گونه خدماتی در انگلستان نیست.

لغو مجوزهای بایننس در بریتانیا در 30 می تکمیل شد و در 7 ژوئن اعلام شد که مجوز توسط FCA لغو شده است.

با اطلاعیه ای که امروز منتشر شد، عنوان شد که ثبت نام بایننس در انگلستان به طور کامل حذف شده است.
آخرین وضعیت هلند و فرانسه

بایننس که اخیراً بیانیه ای در مورد تحقیقات در فرانسه منتشر کرده است، گفت که مقامات هفته گذشته از دفاتر آنها بازدید کردند و آنها در تحقیقات همکاری کردند.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، در حین بررسی اینکه آیا این شرکت اقدامات مناسبی را علیه پولشویی انجام داده است، این شرکت مجبور شد در هفته جاری به فعالیت خود در هلند پایان دهد زیرا نتوانست از بانک مرکزی هلند مجوز بگیرد.

در حالی که ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر به یک ابزار تجاری و سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند که توسط شرکت‌ها ترجیح داده شده است، نوسانات بالا در بخش کریپتو منجر به ظهور مجدد ریسک‌ها شده است.

کشورهای متعددی در سرتاسر جهان نیز بر صرافی‌های ارزهای دیجیتال فشار وارد می‌کنند تا شفافیت بیشتری را طلب کنند.
مواجه با فرآیندهای قانونی در ایالات متحده آمریکا

بایننس در ایالات متحده و اروپا با فرآیندهای قانونی روبرو است.

بر این اساس، دو رگولاتور مختلف در ایالات متحده شکایت کردند و گفتند که بایننس به شکل غیرقانونی در این کشور فعالیت می کند و قوانین حمایت از سرمایه گذاران را نقض می کند. بر این اساس درخواست شد تمامی دارایی های شرکت تابعه بورس آمریکا در این کشور مسدود شود.

از سوی دیگر قاضی تصمیم به توقیف دارایی ها را متوقف کرده بود و از طرفین خواسته بود که مذاکره کنند.

در بحبوحه این تحولات، ایلیر لارو، مدیر منطقه ای بایننس برای رشد در بریتانیا و اروپا، اظهار داشت که لغو ثبت بایننس مارکت لیمیتد هیچ تاثیر عملیاتی نداشته است، زیرا BML هرگز در بریتانیا عملیاتی نشده است.

لارو گفت: "ما BML را در سال 2020 به دست آوردیم، اما این سرمایه گذاری ناموفق بود و از آن زمان تاکنون غیر فعال مانده است." BML هیچ تجارتی در بریتانیا انجام نداد. حرکت FCA نیز در مورد لغو این مجوزهای استفاده نشده است. BML دیگر هیچ مجوز FCA ندارد. از عبارات استفاده کرد

همچنین گزارش شده است که بایننس منتظر مقررات جدیدی است که از 8 اکتبر 2023 برای راه اندازی مجدد در بریتانیا اجرا می شود.

منبع: doviz.com
پیشنهادات